ခြုံငုံသုံးသပ်ချက်
VKL11-EV စီးရီးတွင် Mode 3 လျှပ်စစ်ယာဉ် အားသွင်းစနစ်များအတွက် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားသော လက်ကျန်လျှပ်စီး ဆားကစ်ဘရိတ်ကာများ ပါဝင်သည်။ VKL11A-EV သည် စံနံရံကပ်ဘောက်စ်များနှင့် အားသွင်းစခန်းများအတွက် Type A EV ချက်ချင်းဖြတ်တောက်နိုင်သော ကာကွယ်မှုကို ပေးစွမ်းပြီး VKL11F-EV သည် ရောနှောကြိမ်နှုန်းရှိသော လက်ကျန်လျှပ်စီးကို ထောက်လှမ်းနိုင်သည့်အပြင် အချိန်အနည်းငယ်နှောင့်နှေးပြီး လုပ်ဆောင်နိုင်သည့်စနစ်ကိုပါ ထည့်သွင်းထားသည်။ ဗားရှင်းနှစ်မျိုးစလုံးသည် sinusoidal AC နှင့် pulsating DC လက်ကျန်လျှပ်စီးများကို ထောက်လှမ်းနိုင်ပြီး ချောမွေ့သော DC အများဆုံး 6 mA ကန့်သတ်ချက်တွင် ပိတ်သွားမည်ဖြစ်သည်။ ဤထုတ်ကုန်အမျိုးအစားသည် 16 A မှ 100 A အထိ အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော လျှပ်စီးများအတွက် 2P နှင့် 4P ပုံစံများဖြင့် ရရှိနိုင်ပါသည်။ သင့်လျော်သော ဝန်ပိုကာကွယ်မှုနှင့် ဝါယာရှော့ကာကွယ်မှုတို့ကို သီးခြားစီ တပ်ဆင်ပေးရမည်။.
အင်္ဂါရပ်များ
- EV ကာကွယ်မှု ဗားရှင်းနှစ်မျိုး- VKL11A-EV Type A EV နှင့် VKL11F-EV Type F EV။.
- Sinusoidal AC၊ pulsating DC နှင့် 6 mA ချောမွေ့သော DC လက်ကျန်လျှပ်စီး ထောက်လှမ်းမှု။.
- 16 A မှ 100 A အထိ 2P နှင့် 4P ပုံစံများဖြင့် ရရှိနိုင်ပါသည်။.
- အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော တွန်းအားခံနိုင်ရည် ဗို့အားမှာ 6 kV ဖြစ်သည်။.
- ပေါင်းစပ်ထားသော လက်ကျန်လျှပ်စီး အချက်ပြကိရိယာပါရှိသည့် IP20 ကာကွယ်မှု။.
- အပေါ် သို့မဟုတ် အောက်ဘက်မှ လျှပ်စစ်ဓာတ်အား သွင်းနိုင်ခြင်း။.
မော်ဒယ်များ
| အမျိုးအစားခွဲ | ထုတ်ကုန်အမျိုးအစား | Rated residual operating current | ဖြုတ်ချခြင်းဆိုင်ရာ လက္ခဏာရပ် | လက်ကျန်လျှပ်စီးအား ထောက်လှမ်းခြင်း |
|---|---|---|---|---|
| VKL11A-EV | Type A EV RCCB | 2P/4P 16-40 A ဗားရှင်းများအတွက် 10 mA၊ 30, 100, 300 mA | ချက်ခြင်း | အများဆုံး 6 mA အဆင့်သတ်မှတ်ချက်တွင် Sinusoidal AC၊ pulsating DC နှင့် smooth DC တို့ကို ဖြတ်တောက်ပေးခြင်း |
| VKL11F-EV | Type F EV RCCB | 30 mA | အချိန်တိုနှောင့်နှေးမှု | Sinusoidal AC၊ pulsating DC၊ ရောနှောကြိမ်နှုန်းရှိသော လက်ကျန်လျှပ်စီးနှင့် smooth DC တို့ကို အများဆုံး 6 mA အထိ သတ်မှတ်ချက်ဖြင့် ပိတ်ပေးခြင်း |
သတ်မှတ်ချက်များ
လျှပ်စစ်ဆိုင်ရာ အချက်အလက်များ
| ဇာတိ | အင္တာနက္စာမ်က္ႏွာ |
|---|---|
| သတ်မှတ်ထားသော လျှပ်စီးကြောင်း (In) | 16, 25, 32, 40, 63, 80, 100 A |
| အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော ဗို့အား (Ue) | 2P: 240 V AC; 4P: 415 V AC |
| အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော အကြိမ်ရေ | 50/60 Hz |
| အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော လျှပ်ကာဗို့အား (Ui) | 500 V |
| အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော တွန်းအားကိုခံနိုင်သော ဗို့အား (Uimp) | 6 kV (1.2/50 μs) |
| လျှပ်ကာစမ်းသပ်ဗို့အား | 1 မိနစ်အတွက် 2.5 kV |
| သတ်မှတ်ထားသော အခြေအနေအရ ဝါယာရှော့ဖြစ်နိုင်သည့် လျှပ်စီး (Inc/IΔc) | ၄၄၆: ၆ kA, ၁၀ kA |
| လေထုညစ်ညမ်းမှုဒီဂရီ | 2 |
Making and Breaking အချက်အလက်များ
| လက်ရှိ အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | သတ်မှတ်ထားသော လက်ကျန်လျှပ်စီး Making and Breaking စွမ်းရည် (IΔm) | VKL11F-EV ၏ နောက်ထပ်သတ်မှတ်ချက်များ |
|---|---|---|
| 16, 25, 32, 40 A | 500 A | Im: 1,500 A; peak withstand current: 3 kA (8/20 μs) |
| 63 A | 630 A | Im: 1,500 A; peak withstand current: 3 kA (8/20 μs) |
| 80 A | 800 A | Im: 1,500 A; peak withstand current: 3 kA (8/20 μs) |
| 100 A | 1,000 A | Im: 1,500 A; peak withstand current: 3 kA (8/20 μs) |
ကာကွယ်ရေးဆိုင်ရာ အချက်အလက်များ
| ဇာတိ | အင္တာနက္စာမ်က္ႏွာ |
|---|---|
| ဆိုင်းနပ်စ်ပုံစံ (Sinusoidal) AC ကျန်ရှိသော လျှပ်စီးကြောင်း | Detected |
| Pulsating DC လက်ကျန်လျှပ်စီး | Detected |
| Smooth DC ဖြတ်တောက်မှု ကန့်သတ်ချက် | 6 mA |
| Smooth DC လက်ကျန်လျှပ်စီး | အများဆုံး 6 mA ကန့်သတ်ချက်တွင် ပိတ်ခြင်း |
| အမှားအယွင်း လျှပ်စီးကြောင်းပြကိရိယာ | ဟုတ်ကဲ့ |
| အကာအကွယ်ဒီဂရီ | IP၂၀ |
စက်မှုဆိုင်ရာ အချက်အလက်များ
| ဇာတိ | အင္တာနက္စာမ်က္ႏွာ |
|---|---|
| လျှပ်စစ်သည်းခံခြင်းကိုပွား | ≥2,000 လည်ပတ်မှုစက်ဝန်း |
| စက်ပိုင်းဆိုင်ရာ ခံနိုင်ရည် | ≥2,000 လည်ပတ်မှုစက်ဝန်း |
တပ်ဆင်မှုဆိုင်ရာ အချက်အလက်များ
| ဇာတိ | အင္တာနက္စာမ်က္ႏွာ |
|---|---|
| Terminal ချိတ်ဆက်မှုအမျိုးအစား | Cable/pin-type ဘတ်စ်ဘား |
| ကေဘယ်လ် တာမီနယ် ပမာဏ | 25-35 mm²; 18-3/18-2 AWG |
| ဘတ်စ်ဘား တာမီနယ် ပမာဏ | 10/16 mm²; 18-8/18-5 AWG |
| တာမီနယ် တင်းကျပ်မှုအား | 2.5 N·m; 22 in-lb |
| တပ်ဆင်ခြင်း။ | EN 60715 အရ 35 mm DIN rail၊ fast-clip ကိရိယာပါဝင်သည် |
| ပါဝါဝင်ပေါက် | အပေါ် သို့မဟုတ် အောက် |
ပတ်ဝန်းကျင်နှင့် စံနှုန်းဆိုင်ရာ အချက်အလက်များ
| ဇာတိ | အင္တာနက္စာမ်က္ႏွာ |
|---|---|
| ပတ်ဝန်းကျင်အပူချိန် | -25°C မှ +55°C အထိ၊ နေ့စဉ်ပျမ်းမျှ ≤35°C |
| သိုလှောင်မှုအပူချိန် | -40°C မှ +70°C |
| VKL11A-EV စံနှုန်းများ | IEC/EN 61008-1, IEC 62955 |
| VKL11F-EV စံနှုန်းများ | IEC/EN 61008-1, EN 62423, OVE E8601 |
ရွေးချယ်ရေးလမ်းညွှန်
| ကုဒ်အနေအထား | အဓိပ္ပာယ် | ကတ်တလောက်တန်ဖိုး သို့မဟုတ် ရွေးချယ်စရာများ |
|---|---|---|
| v | VIOX လုပ်ငန်းဆိုင်ရာ မှတ်ပုံတင်အမှတ် | v |
| KL | RCCB ထုတ်ကုန်အမျိုးအစား ကုဒ် | KL |
| 11 | ဒီဇိုင်းစဉ်အမှတ် | 11 |
| A-EV / F-EV | လက်ကျန်လျှပ်စီး ကာကွယ်မှုအမျိုးအစား | A-EV သို့မဟုတ် F-EV |
| In ကုဒ် | လက်ရှိ အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 16, 25, 32, 40, 63, 80 သို့မဟုတ် 100 A |
| လက်ကျန်လျှပ်စီး ကုဒ် | Rated residual operating current | VKL11A-EV: 16-40 A ဗားရှင်းများအတွက် 10 mA သို့မဟုတ် 30၊ 100 နှင့် 300 mA; VKL11F-EV: 30 mA |
| 2P / 4P | ဝင်ရိုးအရေအတွက် | 2P သို့မဟုတ် 4P |
ကာကွယ်မှုဗားရှင်း
ချက်ချင်းလုပ်ဆောင်သော Type A EV ကာကွယ်မှုအတွက် VKL11A-EV ကို ရွေးချယ်ပါ သို့မဟုတ် အချိန်အနည်းငယ်နှောင့်နှေးပြီး လုပ်ဆောင်သော ရောနှောကြိမ်နှုန်း (mixed-frequency) ထောက်လှမ်းမှုအတွက် VKL11F-EV ကို ရွေးချယ်ပါ။.
နှုန်းလက်ရှိ
အားသွင်းဆားကစ်၏ သတ်မှတ်ချက်နှင့် ကိုက်ညီစေရန် 16 A မှ 100 A အထိ ဖော်ပြထားသော အဆင့်သတ်မှတ်ချက်များထဲမှ တစ်ခုကို ရွေးချယ်ပါ။.
ရုံ
VKL11A-EV အတွက် 16-40 A ဗားရှင်းများတွင် 10 mA သို့မဟုတ် 30၊ 100 သို့မဟုတ် 300 mA ကို ရွေးချယ်ပါ။ VKL11F-EV ကို 30 mA အာရုံခံနိုင်စွမ်းဖြင့် ဖော်ပြထားသည်။.
ပိုလ်များနှင့် ဗို့အား
240 V AC အတွက် 2P သို့မဟုတ် 415 V AC အားသွင်းစနစ်များအတွက် 4P ကို ရွေးချယ်ပါ။.
ခရီးအကွေ့များ
| လက္ခဏာ | VKL11A-EV | VKL11F-EV |
|---|---|---|
| သတ်မှတ်ထားသော လက်ကျန်လျှပ်စီး လည်ပတ်မှုပမာဏ (IΔn) | 2P/4P 16-40 A ဗားရှင်းများအတွက် 10 mA၊ 30, 100, 300 mA | 30 mA |
| Smooth DC ဖြတ်တောက်မှု ကန့်သတ်ချက် | 6 mA | 6 mA |
| ရောနှောကြိမ်နှုန်းရှိသော လက်ကျန်လျှပ်စီး | Type F / EN 62423 အရ သိရှိနိုင်သည် | |
| ခလုတ်တိုက်တဲ့အချိန် | ချက်ခြင်း | အချိန်တိုနှောင့်နှေးမှု |
| IΔn တွင် ဖြတ်တောက်ချိန် | ≤100 ms (ပုံမှန်အမျိုးအစား) | 10-300 ms (G အမျိုးအစား) |
အတိုင်းအတာများ
အသုံးချမှု
- Mode 3 လျှပ်စစ်ယာဉ် အားသွင်းစနစ်များ။.
- VKL11A-EV ချက်ချင်းတုံ့ပြန်သော ကာကွယ်မှုစနစ်ကို အသုံးပြုသည့် စံ EV နံရံကပ်အားသွင်းစက်များ။.
- VKL11A-EV Type A EV ကာကွယ်မှုစနစ်ကို အသုံးပြုသည့် EV အားသွင်းစခန်းများ။.
- VKL11F-EV ကို အသုံးပြု၍ ရောနှောကြိမ်နှုန်းရှိသော လက်ကျန်လျှပ်စီးများပါဝင်သည့် EV အားသွင်း ဆားကစ်များ။.
တပ်ဆင်ခြင်း။
- RCCB ကို သင့်လျော်သော ဝန်ပိုနှင့် ဝါယာရှော့ ကာကွယ်မှုစနစ်တို့နှင့်အတူ တပ်ဆင်ပါ။.
- fast-clip ကိရိယာကို အသုံးပြု၍ EN 60715 စံနှုန်းအတိုင်း 35 mm DIN ရေးလ်ပေါ်တွင် စက်ပစ္စည်းကို တပ်ဆင်ပါ။.
- ဖော်ပြထားသော တာမီနယ်စွမ်းဆောင်ရည်အတွင်း ကေဘယ်ကြိုး သို့မဟုတ် pin-type ဘတ်စ်ဘားကို အသုံးပြုပါ။.
- ဖော်ပြထားသော တာမီနယ် တင်းကျပ်မှုအား 2.5 N·m သို့မဟုတ် 22 in-lb ကို အသုံးပြုပါ။.
- လျှပ်စစ်ဓာတ်အားကို အပေါ်ဘက် သို့မဟုတ် အောက်ဘက်မှ စတင်သွင်းနိုင်သည်။.
ဒေါင်းလုဒ်များ
အမြဲမေးလေ့ရှိသောမေးခွန်းများ
VKL11-EV စီးရီးကို မည်သည့်အရာအတွက် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားသနည်း။
၎င်းကို Mode 3 လျှပ်စစ်ယာဉ်အားသွင်းစနစ်များအတွက် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားခြင်းဖြစ်သည်။.
VKL11A-EV နှင့် VKL11F-EV အကြား ကွာခြားချက်မှာ အဘယ်နည်း။
VKL11A-EV သည် ချက်ချင်းလုပ်ဆောင်သော Type A EV ကာကွယ်မှုကို ပံ့ပိုးပေးသည်။ VKL11F-EV သည် ရောနှောကြိမ်နှုန်းရှိသော လက်ကျန်လျှပ်စီးကို ထောက်လှမ်းခြင်းနှင့် အချိန်တိုနှောင့်နှေးပြီး ဖြတ်တောက်ခြင်းတို့ကို ထပ်မံဖြည့်စွက်ပေးသည်။.
ချောမွေ့သော DC ဖြတ်တောက်မှု အဆင့် (tripping threshold) သည် မည်မျှဖြစ်သနည်း။
ဗားရှင်းနှစ်မျိုးစလုံးသည် 6 mA ရှိသော အမြင့်ဆုံး ချောမွေ့သည့် DC လက်ကျန်လျှပ်စီး ကန့်သတ်ချက်တွင် ပိတ်သွားမည်ဖြစ်သည်။.
မည်သည့် In (rated currents) နှင့် ပိုဖွဲ့စည်းပုံများ ရရှိနိုင်သနည်း။
ဤစီးရီးတွင် 2P နှင့် 4P ပုံစံများအတွက် 16, 25, 32, 40, 63, 80 နှင့် 100 A တို့ ပါဝင်သည်။.
VKL11-EV သည် ဝန်ပိုခြင်းနှင့် ဝါယာရှော့ဖြစ်ခြင်းတို့မှ ကာကွယ်ပေးပါသလား။
RCCB ကို သင့်လျော်သော ဝန်ပိုနှင့် ဝါယာရှော့ ကာကွယ်မှုတို့နှင့်အတူ တွဲဖက်တပ်ဆင်ရမည်ဟု ကတ်တလောက်တွင် သတ်မှတ်ထားသည်။.
ဗားရှင်းတစ်ခုစီအတွက် မည်သည့်စံနှုန်းများကို ဖော်ပြထားသနည်း။
VKL11A-EV သည် IEC/EN 61008-1 နှင့် IEC 62955 တို့ကို ဖော်ပြထားသည်။ VKL11F-EV သည် IEC/EN 61008-1၊ EN 62423 နှင့် OVE E8601 တို့ကို ဖော်ပြထားသည်။.




