ទិដ្ឋភាពទូទៅ
ស៊េរី VKL11-EV រួមមានឧបករណ៍បំបែកសៀគ្វីចរន្តសំណល់ដែលត្រូវបានរចនាឡើងសម្រាប់ការដំឡើងឆ្នាំងសាកយានយន្តអគ្គិសនី Mode 3។ VKL11A-EV ផ្តល់នូវការការពារប្រភេទ Type A EV ភ្លាមៗសម្រាប់ប្រអប់ជញ្ជាំងស្តង់ដារ និងស្ថានីយ៍សាកថ្ម ខណៈពេលដែល VKL11F-EV បន្ថែមការរកឃើញចរន្តសំណល់ដែលមានប្រេកង់ចម្រុះ និងប្រតិបត្តិការដោយពន្យារពេលខ្លី។ កំណែទាំងពីរអាចរកឃើញចរន្តសំណល់ប្រភេទ sinusoidal AC និង pulsating DC ហើយនឹងកាត់ផ្តាច់នៅកម្រិត smooth DC អតិបរមា 6 mA។ ជួរផលិតផលនេះគ្របដណ្តប់លើចរន្តកំណត់ចាប់ពី 16 A ដល់ 100 A ក្នុងទម្រង់ 2P និង 4P។ ការការពារការផ្ទុកលើស និងសៀគ្វីខ្លីដែលសមស្របត្រូវតែដំឡើងដោយឡែកពីគ្នា។.
លក្ខណៈពិសេស
- កំណែការពារ EV ចំនួនពីរ៖ VKL11A-EV ប្រភេទ Type A EV និង VKL11F-EV ប្រភេទ Type F EV។.
- ការរកឃើញចរន្តសំណល់ប្រភេទ sinusoidal AC, pulsating DC និង 6 mA smooth DC។.
- មានក្នុងទម្រង់ 2P និង 4P ចាប់ពី 16 A ដល់ 100 A។.
- វ៉ុលទប់ទល់នឹងការកើនឡើងភ្លាមៗ (Rated impulse withstand voltage) 6 kV។.
- ការការពារកម្រិត IP20 ជាមួយនឹងសូចនាករបង្ហាញចរន្តលេចធ្លាយដែលបានរួមបញ្ចូល។.
- ការបញ្ចូលថាមពលពីផ្នែកខាងលើ ឬខាងក្រោម។.
ម៉ូដែល
| ប្រភេទ | ប្រភេទផលិតផល | ចរន្តប្រតិបត្តិការសេសសល់ដែលបានកំណត់ (Rated residual operating current) | លក្ខណៈនៃការកាត់ផ្តាច់ | ការរកឃើញចរន្តសំណល់ |
|---|---|---|---|---|
| VKL11A-EV | RCCB ប្រភេទ A សម្រាប់ EV | 10 mA សម្រាប់កំណែ 2P/4P 16-40 A; 30, 100, 300 mA | ភ្លាមៗ | ការកាត់ផ្តាច់ចរន្ត AC រលកស៊ីនុស, ចរន្ត DC ចង្វាក់ និងចរន្ត DC រលូន នៅកម្រិតកំណត់អតិបរមា 6 mA |
| VKL11F-EV | RCCB ប្រភេទ F សម្រាប់រថយន្តអគ្គិសនី (EV) | 30 mA | ការពន្យារពេលខ្លី | ចរន្តសំណល់ប្រភេទ AC រលកស៊ីនុស, DC ចង្វាក់, ប្រេកង់ចម្រុះ និងការកាត់ផ្តាច់ DC រលូន នៅកម្រិតកំណត់អតិបរមា 6 mA |
លក្ខណៈបច្ចេកទេស
ទិន្នន័យអគ្គិសនី
| ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ | ការបញ្ជាក់ |
|---|---|
| ចរន្តដែលបានវាយតម្លៃ (In) | 16, 25, 32, 40, 63, 80, 100 A |
| វ៉ុលដែលបានវាយតម្លៃ (Ue) | 2P: 240 V AC; 4P: 415 V AC |
| ប្រេកង់ដែលបានវាយតម្លៃ | 50/60 ហឺត |
| វ៉ុលអ៊ីសូឡង់ដែលបានវាយតម្លៃ (Ui) | 500 វី |
| ការវាយតម្លៃ Impulse ទប់ទល់នឹងវ៉ុល (Uimp) | 6 kV (1.2/50 μs) |
| តង់ស្យុងសាកល្បងឌីអេឡិចត្រិក | 2.5 kV រយៈពេល 1 នាទី |
| ចរន្តសៀគ្វីខ្លីតាមលក្ខខណ្ឌដែលបានកំណត់ (Inc/IΔc) | 6 kA, 10 kA |
| កម្រិតនៃការបំពុល | 2 |
ទិន្នន័យនៃការតភ្ជាប់ និងការកាត់ផ្តាច់
| វាយតម្លៃបច្ចុប្បន្ន | សមត្ថភាពតភ្ជាប់ និងកាត់ផ្តាច់ចរន្តសំណល់ដែលបានកំណត់ (IΔm) | ការកំណត់កម្រិតបន្ថែមសម្រាប់ VKL11F-EV |
|---|---|---|
| 16, 25, 32, 40 A | 500 A | Im: 1,500 A; ចរន្តទប់ទល់កំពូល: 3 kA (8/20 μs) |
| 63 A | 630 A | Im: 1,500 A; ចរន្តទប់ទល់កំពូល: 3 kA (8/20 μs) |
| 80 A | 800 A | Im: 1,500 A; ចរន្តទប់ទល់កំពូល: 3 kA (8/20 μs) |
| 100 A | 1,000 A | Im: 1,500 A; ចរន្តទប់ទល់កំពូល: 3 kA (8/20 μs) |
ទិន្នន័យការពារ
| ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ | ការបញ្ជាក់ |
|---|---|
| ចរន្តលេចធ្លាយប្រភេទ AC រលកស៊ីនុស (Sinusoidal AC) | បានរកឃើញ |
| ចរន្តសំណល់ DC ដែលមានចង្វាក់ | បានរកឃើញ |
| កម្រិតកំណត់នៃការផ្ដាច់ចរន្ត DC រលូន | 6 mA |
| ចរន្តសំណល់ DC រលូន | ការផ្ដាច់ចរន្តនៅកម្រិតអតិបរមា 6 mA |
| សូចនាករចរន្តលំហូរខុសប្រក្រតី | បាទ |
| កម្រិតនៃការការពារ | IP20 |
ទិន្នន័យមេកានិក
| ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ | ការបញ្ជាក់ |
|---|---|
| អគ្គិស៊ូទ្រាំ | ≥2,000 វដ្តប្រតិបត្តិការ |
| ភាពធន់មេកានិច និងអគ្គិសនី | ≥2,000 វដ្តប្រតិបត្តិការ |
ទិន្នន័យដំឡើង
| ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ | ការបញ្ជាក់ |
|---|---|
| ប្រភេទនៃការតភ្ជាប់ស្ថានីយ | របារស្ពាន់ (Busbar) ប្រភេទខ្សែ/ម្ជុល |
| សមត្ថភាពស្ថានីយខ្សែ | 25-35 mm²; 18-3/18-2 AWG |
| សមត្ថភាពស្ថានីយរបារស្ពាន់ (Busbar) | 10/16 mm²; 18-8/18-5 AWG |
| កម្លាំងបង្វិលជិតស្ថានីយ | 2.5 N·m; 22 in-lb |
| ការម៉ោន | ផ្លូវដែក DIN ទំហំ 35 mm ស្របតាមស្តង់ដារ EN 60715 ដែលមានឧបករណ៍គៀបរហ័ស |
| ការបញ្ចូលថាមពល | ខាងលើឬខាងក្រោម |
ទិន្នន័យបរិស្ថាន និងស្តង់ដារ
| ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ | ការបញ្ជាក់ |
|---|---|
| សីតុណ្ហភាពព័ទ្ធជុំវិញ | -25°C ដល់ +55°C ដោយមានមធ្យមភាគប្រចាំថ្ងៃ ≤35°C |
| សីតុណ្ហភាពផ្ទុក | ពី -40 ° C ទៅ +70 ° C |
| ស្តង់ដារ VKL11A-EV | IEC/EN 61008-1, IEC 62955 |
| ស្តង់ដារ VKL11F-EV | IEC/EN 61008-1, EN 62423, OVE E8601 |
ការណែនាំអំពីការជ្រើសរើស
| ទីតាំងកូដ | អត្ថន័យ | តម្លៃ ឬជម្រើសក្នុងកាតាឡុក |
|---|---|---|
| វ | លេខសម្គាល់សហគ្រាស VIOX | វ |
| KL | លេខកូដក្រុមផលិតផល RCCB | KL |
| 11 | លេខស៊េរីនៃការរចនា | 11 |
| A-EV / F-EV | ប្រភេទនៃការការពារចរន្តសំណល់ | A-EV ឬ F-EV |
| កូដចរន្តកំណត់ (In) | វាយតម្លៃបច្ចុប្បន្ន | 16, 25, 32, 40, 63, 80 ឬ 100 A |
| កូដចរន្តសំណល់ | ចរន្តប្រតិបត្តិការសេសសល់ដែលបានកំណត់ (Rated residual operating current) | VKL11A-EV: 10 mA សម្រាប់កំណែ 16-40 A, ឬ 30, 100 និង 300 mA; VKL11F-EV: 30 mA |
| 2P / 4P | ចំនួនប៉ូល | 2P ឬ 4P |
កំណែការពារ
ជ្រើសរើស VKL11A-EV សម្រាប់ការការពារប្រភេទ A EV បែបភ្លាមៗ ឬ VKL11F-EV សម្រាប់ការរកឃើញប្រេកង់ចម្រុះជាមួយនឹងប្រតិបត្តិការដែលមានការពន្យារពេលខ្លី។.
វាយតម្លៃបច្ចុប្បន្ន
ជ្រើសរើសចំណាត់ថ្នាក់មួយក្នុងចំណោមចំណាត់ថ្នាក់ដែលបានរាយបញ្ជីពី 16 A ដល់ 100 A ដើម្បីឱ្យត្រូវនឹងចំណាត់ថ្នាក់សៀគ្វីសាកថ្ម។.
ភាពរសើប
សម្រាប់ VKL11A-EV សូមជ្រើសរើស 10 mA សម្រាប់កំណែ 16-40 A ឬ 30, 100 ឬ 300 mA។ VKL11F-EV ត្រូវបានចុះបញ្ជីជាមួយនឹងភាពប្រែប្រួល 30 mA។.
ប៉ូល និងវ៉ុល
ជ្រើសរើស 2P សម្រាប់ប្រព័ន្ធដំឡើងសាកថ្ម 240 V AC ឬ 4P សម្រាប់ 415 V AC។.
ផ្លូវកោង
| លក្ខណៈ | VKL11A-EV | VKL11F-EV |
|---|---|---|
| ចរន្តប្រតិបត្តិការសំណល់ដែលបានកំណត់ (IΔn) | 10 mA សម្រាប់កំណែ 2P/4P 16-40 A; 30, 100, 300 mA | 30 mA |
| កម្រិតកំណត់នៃការផ្ដាច់ចរន្ត DC រលូន | 6 mA | 6 mA |
| ចរន្តសំណល់ដែលមានប្រេកង់ចម្រុះ | ត្រូវបានរកឃើញស្របតាមប្រភេទ Type F / EN 62423 | |
| ពេលវេលាដើរ | ភ្លាមៗ | ការពន្យារពេលខ្លី |
| ពេលវេលាផ្តាច់នៅ IΔn | ≤100 ms (ប្រភេទធម្មតា) | 10-300 ms (ប្រភេទ G) |
វិមាត្រ
កម្មវិធី
- ការដំឡើងប្រព័ន្ធសាកថ្មយានយន្តអគ្គិសនី Mode 3។.
- ប្រអប់ជញ្ជាំង EV ស្តង់ដារដែលប្រើការការពារភ្លាមៗ VKL11A-EV។.
- ស្ថានីយសាកថ្ម EV ដែលប្រើការការពារ EV ប្រភេទ A ម៉ូដែល VKL11A-EV។.
- សៀគ្វីសាកថ្ម EV ដែលមានចរន្តលេចធ្លាយប្រេកង់ចម្រុះដោយប្រើ VKL11F-EV។.
ការដំឡើង
- ដំឡើង RCCB ជាមួយឧបករណ៍ការពារផ្ទុកលើស និងសៀគ្វីខ្លីដែលសមស្រប។.
- ដំឡើងឧបករណ៍នៅលើផ្លូវដែក DIN ទំហំ 35 mm តាមស្តង់ដារ EN 60715 ដោយប្រើឧបករណ៍គៀបរហ័ស។.
- ប្រើខ្សែភ្លើង ឬរបារស្ពាន់ប្រភេទម្ជុល (pin-type busbar) ក្នុងកម្រិតសមត្ថភាពស្ថានីយដែលបានបញ្ជាក់។.
- អនុវត្តកម្លាំងបង្វិលជិតស្ថានីយដែលបានបញ្ជាក់ចំនួន 2.5 N·m ឬ 22 in-lb។.
- ការបញ្ចូលថាមពលអាចធ្វើឡើងពីផ្នែកខាងលើ ឬផ្នែកខាងក្រោម។.
ឯកសារទាញយក
សំណួរគេសួរញឹកញាប់
តើ VKL11-EV series ត្រូវបានរចនាឡើងសម្រាប់អ្វី?
វាត្រូវបានរចនាឡើងសម្រាប់ការដំឡើងឆ្នាំងសាកយានយន្តអគ្គិសនីតាមរបៀប Mode 3។.
តើអ្វីជាភាពខុសគ្នារវាង VKL11A-EV និង VKL11F-EV?
VKL11A-EV ផ្តល់នូវការការពារ EV ប្រភេទ A ភ្លាមៗ។ VKL11F-EV បន្ថែមការរកឃើញចរន្តសំណល់ដែលមានប្រេកង់ចម្រុះ និងការកាត់ផ្តាច់ដោយពន្យារពេលខ្លី។.
តើកម្រិតកំណត់នៃការផ្ដាច់ចរន្ត DC រលូនមានតម្លៃប៉ុន្មាន?
កំណែទាំងពីរនេះនឹងកាត់ផ្តាច់នៅពេលចរន្តសំណល់ DC រលូនឈានដល់កម្រិតកំណត់អតិបរមា 6 mA។.
តើមាន In និងការកំណត់រចនាសម្ព័ន្ធប៉ូលអ្វីខ្លះដែលអាចរកបាន?
ស៊េរីនេះគ្របដណ្តប់លើកម្រិតចរន្ត 16, 25, 32, 40, 63, 80 និង 100 A នៅក្នុងការកំណត់រចនាសម្ព័ន្ធ 2P និង 4P។.
តើ VKL11-EV ផ្តល់ការការពារការផ្ទុកលើស និងសៀគ្វីខ្លីដែរឬទេ?
កាតាឡុកបានបញ្ជាក់ថា RCCB ត្រូវតែតំឡើងរួមគ្នាជាមួយនឹងការការពារការផ្ទុកលើស និងសៀគ្វីខ្លីដែលសមស្រប។.
តើស្ដង់ដារអ្វីខ្លះដែលត្រូវបានចុះបញ្ជីសម្រាប់កំណែនិមួយៗ?
VKL11A-EV បញ្ជីឈ្មោះ IEC/EN 61008-1 និង IEC 62955។ VKL11F-EV បញ្ជីឈ្មោះ IEC/EN 61008-1, EN 62423 និង OVE E8601។.




