VOQ4-100E kettős teljesítményű automatikus átkapcsoló
  • Vezérlőeszköz: beépített vezérlő
  • Bekötési mód: előlapi bekötés
  • Átváltási mód: hálózatról hálózatra, hálózatról generátorra, automatikus váltás és öngyógyulás
  • Termékkeret: 100
  • Termékáram: 10, 16, 20, 25, 32, 40, 50, 63, 80, 100A
  • Termékbesorolás: közvetlen terhelésű típus
  • Pólusszám: 2, 3, 4
  • Szabvány: GB/T14048.11
  • ATSE: PC osztály
    Kapcsolási idő: 0,008 s / 8 ms
Küldje el igényeit, 12 órán belül árajánlatot adunk Önnek.
Termék áttekintés
Főbb jellemzők és előnyök
Fejlett kettős energiaellátási technológia
  • Automatikus tápellátás-érzékelés: Folyamatosan figyeli az elsődleges áramforrás állapotát
  • Gyors kapcsolási sebesség: Az 50 ms-nál rövidebb átviteli idő minimális áramkimaradást biztosít
  • Intelligens vezérlés: Beépített vezérlő TSE kapcsolómechanizmussal
Megbízható teljesítmény
  • Nagy áramerősség: 16 A és 100 A közötti névleges áramerősséggel kapható
  • Robusztus konstrukció: PC osztályú besorolás szilárd szerkezettel
  • Hosszú élettartam: Tartósságra és következetes teljesítményre tervezve
  • Alacsony meghibásodási arány: A fejlett kapcsolási technológia minimalizálja a működési hibákat
Sokoldalú alkalmazások
  • Vészhelyzeti áramellátó rendszerek (50Hz/60Hz kompatibilis)
  • Lakóépületek tartalék áramellátási megoldásai
  • Kereskedelmi épület energiagazdálkodása
  • Generátor automatikus kapcsolórendszerek
  • Kritikus terhelésvédelmi alkalmazások
Műszaki specifikációk
Paraméter Specifikáció
Modell VOQ4-100E sorozat
Névleges áram (Ie) 16, 20, 25, 32, 40, 50, 63, 80, 100A
Szigetelési feszültség (Ui) AC690V, 50Hz
Működési feszültség AC400V, 50Hz
Osztályozás PC osztály – Rövidzárlati áram nélkül gyártva és tesztelve
Felhasználási kategória AC-33B, AC-31B
Póluskonfiguráció 2P, 3P, 4P
Súly 0,55 kg (2 db), 0,6 kg (3 db), 0,65 kg (4 db)
Rövidzárlat elleni védelem 50kA
Névleges lökésálló feszültség 8 kV
Vezérlőfeszültség AC220V/50Hz (85-110% tűréshatár)
Segédáramkör 2 NO relé, érintkezőkapacitás AC220V/50Hz, 1A≤5y
Konverziós idő <50 ms
Visszatérés konverziós ideje <50 ms
Kikapcsolási idő <50 ms
Méretadatok
VOQ4-100E Dual Power Automatic Transfer Switch Dimension
Vezetékek konfigurációi
  • 100/2P csatlakozás: Standard kétpólusú konfiguráció egyfázisú alkalmazásokhoz
  • 100/3P csatlakozás: Hárompólusú beállítás háromfázisú rendszerekhez
  • 100/4P csatlakozás: Négypólusú konfiguráció a teljes leválasztás érdekében
  • Speciális csatlakozási módok: Testreszabható kábelezés adott alkalmazásokhoz
Csatlakozási követelmények
  • Közös bejövő vonal: Elsődleges áramforrás csatlakozása
  • Készenléti vezérlővezeték: Másodlagos áramforrás csatlakozása
  • Terhelés kimenet: Védett áramköri csatlakozások
  • Vezérlő áramkörök: Segédrelé csatlakozások távfelügyelethez
Működési feltételek
Környezeti követelmények
  • Környezeti hőmérséklet: Maximum 40°C, minimum -5°C, 24 órás átlag legfeljebb 35°C
  • Légköri feltételek:
  • 40°C maximális hőmérsékleten: relatív páratartalom ≤50%
  • -5°C minimum hőmérsékleten: a relatív páratartalom elérheti a 90% értéket
  • A kondenzáció szabályozásához szükséges speciális intézkedések
Szabványoknak való megfelelés
  • Szennyezettségi fokozat: Megfelel a GB/T14048.11 specifikációknak
Alkalmazások és használati esetek
Lakossági alkalmazások
  • Otthoni biztonsági mentési rendszerek: Automatikus váltás a hálózati áram és a generátor között
  • Napenergia integráció: Zökkenőmentes átmenet a napelemes és a hálózati energia között
  • UPS rendszerbővítés: Kiterjesztett tartalék energiagazdálkodás
Kereskedelmi alkalmazások
  • Irodaépületek: Kritikus terhelésvédelem alapvető rendszerekhez
  • Kiskereskedelmi létesítmények: Működés folytonossága áramkimaradás esetén
Ipari alkalmazások
  • Gyártóberendezések: Érzékeny gépek védelme
  • Adatközpontok: Áramellátó redundancia a kritikus IT-infrastruktúra számára
  • Távközlés: Tartalék energia kommunikációs rendszerekhez
Telepítés előtti ellenőrzőlista
  • Ellenőrizze, hogy a tápellátási követelmények megfelelnek-e a kapcsoló specifikációinak
  • Győződjön meg a megfelelő áramkörvédelemről
  • Győződjön meg arról, hogy a környezeti feltételek megfelelnek az üzemi követelményeknek
  • Ellenőrizze a kompatibilitást a meglévő elektromos rendszerekkel
Telepítési lépések
  • Tápellátás-leválasztás: Telepítés előtt válassza le az összes tápforrást
  • Szerelés: Rögzítse a VOQ4-100E-t DIN sínre vagy szerelőpanelre
  • Elsődleges csatlakozások: Csatlakoztassa a fő tápvezetékeket
  • Másodlagos csatlakozások: Vezetékes készenléti áramforrás
  • Terheléscsatlakozások: Védett áramkörök csatlakoztatása
  • Vezérlőkábelezés: Segéd- és vezérlőáramkörök telepítése
  • Tesztelés: Átfogó funkcionális tesztelés elvégzése
Karbantartás és ellenőrzés
Rendszeres karbantartási ütemterv
  • Heti: Csatlakozások és jelzőfények vizuális ellenőrzése
  • Havonta: Az automatikus áthelyezési művelet funkcionális tesztelése
  • Negyedévente: Az összes elektromos csatlakozás részletes ellenőrzése
  • Évente: Átfogó teljesítményértékelés és kalibrálás
Ellenőrzési pontok
  • Érintkezési állapot és kopás felmérése
  • Csatlakozás tömítettségének ellenőrzése
  • Vezérlő áramkör funkciója
  • Környezeti állapotértékelés
  • Teljesítményparaméterek mérése
Miért válassza a VIOX Electric VOQ4-100E-t?
Kiváló mérnöki tudományok
Átfogó támogatás
  • Műszaki dokumentáció: Teljes körű telepítési és üzemeltetési kézikönyvek
  • Ügyfélszolgálat: Szakértői technikai segítségnyújtás és hibaelhárítás
  • Jótállási fedezet: Átfogó jótállási védelem
  • Képzési források: Telepítési és karbantartási képzés elérhető
Iparági vezető
Rendelési információk
Modell megnevezése: VOQ4-100E
Formátum: VOQ4 – [Áramerősség] – [Póluskonfiguráció]
Példa: VOQ4-63-4P (63A, 4 pólusú konfiguráció)
Elérhető konfigurációk
  • Jelenlegi névleges áram: 16A, 20A, 25A, 32A, 40A, 50A, 63A, 80A, 100A